53. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu!

53. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu!
Yazıyı beğendiyseniz lütfen Paylaşın

[ad_1]

SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu! Nasipse Adayız En İyi Film dahil beş dalda ödüle layık görülürken, Nuh Tepesi de dört ödül aldı.

İşte 53. SİYAD Ödülleri’nin adaylar listesi ve kazananları

53. SİYAD Ödülleri

En İyi Film

Aether
Bina
Bozkır
Nasipse Adayız
Nuh Tepesi

En İyi Yönetim

Orçun Behram – Bina
Cenk Ertürk – Nuh Tepesi
Eylem Kaftan – Kovan
Ercan Kesal – Nasipse Adayız
Ali Özel – Bozkır

En İyi Senaryo

Ali Aydın – Kronoloji
Cenk Ertürk – Nuh Tepesi
Can Evrenol, Kutay Uçum – Peri: Ağzı Olmayan Kız
Ercan Kesal – Nasipse Adayız
Ali Özel – Bozkır

En İyi Kadın Oyuncu

Merve Dizdar – Eltilerin Savaşı
Cemre Ebüzziya – Kronoloji
Gupse Özay – Eltilerin Savaşı
Elif Sevinç – Peri: Ağzı Olmayan Kız
Meryem Uzerli – Kovan

En İyi Erkek Oyuncu

Ali Atay – Nuh Tepesi
Haluk Bilginer – Nuh Tepesi
Ercan Kesal – Nasipse Adayız
Mücahit Koçak – Bozkır
Cem Yılmaz – Karakomik Filmler 2

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Hande Doğandemir – Nuh Tepesi
Özay Fecht – Peri: Ağzı Olmayan Kız
Hümeyra – Biz Böyleyiz
Nazan Kesal – Nasipse Adayız
Selin Yeninci – Nasipse Adayız

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Tansu Biçer – Kronoloji
Çağlar Çorumlu – Karakomik Filmler 2
İnanç Konukçu – Nasipse Adayız
Mehmet Özgür – Nuh Tepesi
Hakan Emre Ünal – Bozkır

En İyi Görüntü Yönetimi

Barbu Balasoiu – Nasipse Adayız
İlker Berke – Kapan
Federico Cesca – Nuh Tepesi
Ümit Çakmaksoy – Bozkır
Engin Özkaya – Bina

En İyi Müzik

Esat Bargun, Uğur Ataş – Sıfır Bir
Ozan Çolakoğlu – Aşk Tesadüfleri Sever 2
Can Demirci – Bina
Emir Ersoy – Kovan
Nilipek – Biz Böyleyiz

En İyi Kurgu

Ali Aga – Nasipse Adayız
Naim Kanat – Sıfır Bir
Yorgos Mavropsaridis – Nuh Tepesi
Ali Özel, Mahmut Aran, Yakup İnanlı – Bozkır
Jan Ruschke, Selda Taşkın – Kronoloji

En İyi Sanat Yönetimi

Ufuk Bildibay – Bina
Elif Domaniç – Peri: Ağzı Olmayan Kız
Oya Köseoğlu – Nasipse Adayız
Ahmet Yesevi Özel – Bozkır
Seda Saçlı – Nuh Tepesi

En İyi Kısa Film

Büyük İstanbul Depresyonu
Paydos
Sürgünde Bir Yıl
Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye
Yara

SİYAD Giovanni Scognamillo En İyi Fantastik Film

Bina – Orçun Behram
Bir Annenin Sonatı [kısa metraj] – Fehmi Öztürk
Free Fun [kısa metraj] – Fehmi Öztürk
Peri: Ağzı Olmayan Kız – Can Evrenol
Tapınak [kısa metraj] – Murat Uğurlu

En İyi Orta-Uzun Metraj Belgesel

Ah Gözel İstanbul – Zeynep Dadak
Atık Sözlüğü: Tanımların ve İmajların Geri Dönüşümü – Alper Şen
Hayalimdeki Sahneler – Metin Akdemir
Maddenin Halleri – Deniz Tortum
Mimaroğlu – Serdar Kökçeoğlu
Miss Holokost Survivor – Eytan İpeker

En İyi Kısa Metraj Belgesel

Buluşma – Nurbanu Asena
Cemile Sezgin – Aylin Kuryel, Raşel Meseri
Oyuncakçı Saklı Yadigarlar – Yağmur Kartal
Seval – Ahmet Keçili
Silivri’den Mektuplar (Letters from Silivri) – Adrian Figuero

[ad_2]

Kaynak site

admin

admin

Talebemektebi bir sevdanın hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »